Sport&Sztuczki

Ludzki element w psich sportach

Mój pies nie chce przynosić aportu.

Mój pies ma niewystarczającą motywację do pracy w obi.
Mój pies nie jest pewien siebie robiąc outy w agility.

Znasz to? Mój pies, mój pies mój pies. Czy w sporcie ciągle skupiasz się na swoim psie? To ten post jest napisany dla Ciebie!

ZMIANA MYŚLENIA
Tak oczywiście chyba zaczynasz sobie zdawać sprawę z tego, że myślisz w zły sposób. A jak powinieneś?
Co mogę zrobić, aby poprawić aport mojego psa?
Co zrobić, aby zmotywować mojego psa?
Jak budować pewność siebie u mojego psa?
Nie narzekaj! Bierz się do pracy, skup się na sobie. Pracuj nad tym, aby zmienić sposób myślenia. Bo to tylko Ty możesz zmienić zachowanie swojego psa.
SAMO-MOTYWACJA
Znasz to uczucie, kiedy wracając z treningu masz poczucie totalnej beznadziejności i nie pamiętasz nic dobrego, co udało się wypracować? Załóż dzienniczek treningowy. Zapisuj każdy trening i oceniaj go w skali 1-10. Przemyśl każdy element, opisz wszystkie dobre i złe rzeczy. Nie pozostawiaj nieudanych elementów samym sobie. Pomyśl nad tym co możesz zrobić, aby je poprawić. Nie oceniaj treningu na bazie emocji tylko racjonalnej oceny. W momentach krytycznych zawsze możesz zobaczyć co udało się już wypracować i dzięki temu na następny trening pójdziesz z pozytywnym nastawieniem.
Fot. Kasia Safarewicz
Fot. Kasia Safarewicz
STAWIANIE CELÓW
Zastanów się co chciałbyś robić za rok. Jaki osiągnąć poziom. Zapisz sobie cele oraz kroki, jakie musisz pokonać, aby dojść do pożądanego efektu. Pamiętaj, aby myśleć o sobie!
NIE TYLKO ZŁE STRONY
Wiele osób ma zwyczaj skupiania się na swoich błędach. Z jednej strony jest to motywujące, bo zmusza nas do zmian. Ale z drugiej strony, jeśli nie będziemy widzieć pozytywów zostaniemy sparaliżowani przez brak pewności siebie i ciężko będzie nam ruszyć do przodu.
Jeśli odnalazłeś w tym poście choć odrobinę siebie i chciałbyś się podzielić swoimi spostrzeżeniami i sposobami na pracę – pisz śmiało!

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *